Skip To Main Content

District Directory

< 1 2 3 4 7 > showing 49 - 96 of 322 constituents
Jody Chenoweth

Jody Chenoweth

Paraprofessional
Southwood Jr/Sr High
Kelsie Childers

Kelsie Childers

Speech-Language Pathologist
Southwood Elementary, WMAP
Tiffany Clupper

Tiffany Clupper

Bus Driver
Other
Rodney Cole

Rodney Cole

Mathematics Teacher
Southwood Jr/Sr High
Tyler Cook

Tyler Cook

English Teacher
Southwood Jr/Sr High
Deb Corn

Deb Corn

Athletic/Guidance Secretary
Northfield Jr/Sr High
Jozanna Corn

Jozanna Corn

Academic Advisor & Special Education Teacher
White's Jr/Sr High
Teresa Correll

Teresa Correll

Preschool Paraprofessional
Southwood Elementary
Jennifer Cox

Jennifer Cox

Kindergarten Teacher
Metro North Elementary
Aaron Creech

Aaron Creech

Custodian
Northfield Jr/Sr High
Cheri Culver

Cheri Culver

School Psychologist
WMAP
Kristin Cunningham

Kristin Cunningham

Special Education Paraprofessional
Southwood Elementary
Gary Dale

Gary Dale

Industrial Technology Teacher
Northfield Jr/Sr High, Southwood Jr/Sr High
Aimee Daniel

Aimee Daniel

Assistant Director of Special Education
WMAP
Todd Dazey

Todd Dazey

School Board Member
Other
Judy Decker

Judy Decker

Bus Driver
Other
Alissa Deeter

Alissa Deeter

3rd Grade Teacher
Southwood Elementary
Matthew Denney

Matthew Denney

4th Grade Teacher
Southwood Elementary
Danielle Diener

Danielle Diener

Speech-Language Pathologist
WMAP
Jennifer Dillingham

Jennifer Dillingham

Food Service
Northfield Jr/Sr High
Mary Donaldson

Mary Donaldson

2nd Grade Teacher
Metro North Elementary
Shelby Drake

Shelby Drake

Preschool Teacher - Four's
Southwood Elementary
Tim Drake

Tim Drake

Chief Academic Officer
Central Office
Angie Driscoll

Angie Driscoll

Preschool Paraprofessional
Metro North Elementary
Matt Driscoll

Matt Driscoll

School Board Member
Other
Ryan Dubois

Ryan Dubois

School Counselor
Northfield Jr/Sr High
Ronda Dubuque

Ronda Dubuque

2nd Grade Teacher
Southwood Elementary
Michelle Dupont

Michelle Dupont

Kindergarten Paraprofessional
Southwood Elementary
Mary Dye

Mary Dye

Special Education Paraprofessional
Southwood Elementary
Angela Dyson

Angela Dyson

Food Service
Metro North Elementary
Casey Dyson

Casey Dyson

Family and Consumer Sciences Teacher
Northfield Jr/Sr High
Beth Eagan

Beth Eagan

Special Education Teacher
Southwood Jr/Sr High
Janelle Eckman

Janelle Eckman

2nd Grade Teacher
Metro North Elementary
Theresa Elliott

Theresa Elliott

Title I Reading Paraprofessional
Southwood Elementary
Hillary Eltzroth

Hillary Eltzroth

Speech-Language Pathologist
Metro North Elementary, Sharp Creek Elementary, WMAP
Todd Eltzroth

Todd Eltzroth

Assistant Principal
Northfield Jr/Sr High
Jeremy Elzy

Jeremy Elzy

Special Education Paraprofessional
Sharp Creek Elementary
Rebecca Elzy

Rebecca Elzy

Paraprofessional
Metro North Elementary
Cayla Enser

Cayla Enser

Paraprofessional
Sharp Creek Elementary
Brett Evans

Brett Evans

Science Teacher
Northfield Jr/Sr High
Amanda Eviston

Amanda Eviston

Physical Education Teacher
Southwood Elementary
Lisa Fadil

Lisa Fadil

Kindergarten Teacher
Southwood Elementary
Tammy Farlow

Tammy Farlow

Mathematics & World Languages Teacher
Southwood Jr/Sr High
Shelly Faust

Shelly Faust

Government/Economics Teacher
Southwood Jr/Sr High
Linda Felheim

Linda Felheim

ISS Supervisor
White's Jr/Sr High
Thomas Finicle

Thomas Finicle

Athletic Director
Southwood Jr/Sr High
Jennifer Finney

Jennifer Finney

3rd Grade Teacher
Southwood Elementary
Brittany Foust

Brittany Foust

Paraprofessional
Metro North Elementary
< 1 2 3 4 7 > showing 49 - 96 of 322 constituents